Giro 2018 - druhý deň voľna - bikepoint.sk

Giro 2018 - druhý deň voľna

vložené 14. 05. 2018 o 12:15

Medzi prvým a druhým dňom voľna čakalo na cyklistov šesť etáp.

Štvrtá kopcovitá etapa začínala v Catanii a po 198. kilometroch končila v Caltagirone. Etapové víťazstvo získal Belgičan Tim Wellens (Lotto Soudal). Ružový dres zostal Austrálčanovi Rohanovi Dennisovi (BMC Racing Team).

Piata kopcovitá etapa mala 153 kilometrov a viedla z mesta Agrigenta do Santa Ninfa. V záverečnom špurte získal víťazstvo domáci cyklista Enrico Battaglin (Team LottoNL - Jumbo). Priebežne viedol po piatej etapa naďalej Rohan Dennis (BMC Racing Team).

Prvá horská etapa 101. ročníka Gira čakala na cyklistov v šiestej etape. Cieľ etapy čakal na najvyššej sopke v Európe, na Etne. Náročnú etapu ovládol tím Mitchelton - Scott, keď získal etapové prvenstvo aj priebežné vedenie. Etapu získal Esteban Cháves z Kolumbije, ružový dres Brit Simon Yates, ktorý bol v etape druhý.

Siedma rovinatá etapa z Pizzo do Praia a Mare patrila špurtérom. Po 159. kilometrov bol najrýchlejší Ír Sam Bennett (BORA - hansgrohe). Ružový dres patril Britovi Simonovi Yatesovi (Mitchelton - Scott).

Osma etapa končila na stúpaní Montevergine di Mercogliano kam sa cyklisti dostali po 209. kilometroch, keď etapa začínala v Praia a Mare. Upršanú etapu vyhral Ekvádorčan Richard Carapaz (Movistar Team). Ružový dres po etape zostal 25. ročnému Simonovi Yatesovi (Mitchelton - Scott).

Druhá horská etapa, pred druhým dňom voľna, začínala v Pesco Sannita a po 225. kilometroch končila na Gran Sasso vo výške 2135 m n. m. Po záverečnom takmer 27 kilometrovom stúpaní prešiel cieľom v deviatej etape ako prvý ružový Brit Simon Yates (Mitchelton - Scott).

 

Priebežné poradie po 9. etape:

1. Simon Yates.....Mitchelton - Scott.....37:37:15

2. Esteban Chaves.....Mitchelton - Scott.....+ 00:32

3. Tom Dumoulin.....Team Sunweb.....+ 00:38

 

Video z aktuálnej etapy nájdete každý deň na našom facebooku bikepoint.sk

 

 

Autor: Milan Majtán

Diskusia