Majstrovstvá sveta MTB XCM 2017 - bikepoint.sk

Majstrovstvá sveta MTB XCM 2017

vložené 27. 06. 2017 o 15:05

Rakúsky biker Alban Lakata a dánska bikerka Annika Langvad sa stali v nedeľu majstrami sveta v maratóne. Tohtoročné pätnáste MS MTB XCM sa konali v nemeckom Singene.

Muži bojovali o dúhové dresy pre majstrov sveta v maratóne na trati dlhej 98 kilometrov. Alban Lakata oslávil svoje nedeľné 38. narodeniny tretím titulom majstra sveta. Druhý bol obhájca Portugalčan Tiago Ferreira, tretí rakúsky biker Daniel Geismayr. Obaja stratili na víťaza jednu sekundu.

Medzi 176. bikermi na štarte boli aj dvaja slovenský cyklisti. TOMÁŠ VIŠNOVSKÝ obsadil, po absolvovaní dvoch 48. kilometrových okruhov, 56 miesto so stratou 16:32 min. MATEJ ULÍK skončil na 96. mieste so stratou 26:43 min.

Na ženy čakala trať dlhá 79 kilometrov. Zo svojho piateho titulu MS sa tešila v cieli Dánka Annika Langvad. Druhá nemecká bikerka Sabine Spitz stratila jednu sekundu, tretia Nórka Gunn Rita Dahle Flesjaa osem sekúnd. Medzi 71. ženami na štarte nemalo Slovensko zastúpenie.

Autor: Milan Majtán