MS v cestnej cyklistike 2018 - individuálne časovky Elite - bikepoint.sk

MS v cestnej cyklistike 2018 - individuálne časovky Elite

vložené 26. 09. 2018 o 23:24

Včera a dnes sa konali na svetovom šampionáte v rakúskom Innsbrucku individuálne časovky mužov a žien Elite.

V utorok čakala na ženy Elite trať dlhá 27,7 kilometra z Wattensu do Innsbrucku. Kompletné stupne pre víťazov obsadili holandské cyklistky. Vlaňajší titul z individuálnej časovky sa podarilo obhájiť tridsaťpäť ročnej cyklistke Annemiek Van Vleutenovej. Striebro získala Anna van der Breggenová so stratou 29 sekúnd, bronz brala Ellen van Dijková so stratou 1:25 min.

Medzi 52. cyklistkami na štarte bola aj jediná slovenská cyklistka Tatiana Jaseková, ktorá skončila na 48. mieste, keď zaostala za víťazkou 6:49 min.

Dnes absolvovali individuálnu časovku muži Elite, na ktorých čakala trať dlhá 52,5 km z Rattenbergu do Innsbrucku.

Najrýchlejším na trati, počas ktorej cyklisti nastúpali 654 metrov, bol s priemernou rýchlosťou 49,960 km/h Austrálčan Rohan Dennis. Druhý skončil obhajca vlaňajšieho prvenstva Tom Dumoulin z Holandska, ktorý bol pomalší o 1:21 min. Tretí skončil so stratou 1:22 min Belgičan Victor Campenaerts.

Zastúpenie malo v časovke mužov Elite aj Slovensko. Marek Čanecký obsadil 52. miesto so stratou 10:50 min.