MTB preteky ŠKODA BIKE OPEN TOUR - bikepoint.sk

MTB preteky ŠKODA BIKE OPEN TOUR

vložené 27. 02. 2019 o 19:38

 

MTB preteky ŠKODA BIKE OPEN TOUR s novinkami a väčším dôrazom na ekológiu


ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019: nové miesta, nová kategória ŠKODA Family a ešte viac zábavy

Väčší dôraz na ochranu prírody: plasty nahradia ekologickejšie materiály

Verní bajkeri môžu vyhrať automobil ŠKODA FABIA COMBI

Šiesty ročník najvýznamnejšej série pretekov horských cyklistov štartuje ŠKODA Svätojurský MTB maratón

Bratislava 27. februára 2019 – Pred štartom šiesteho ročníka ŠKODA BIKE OPEN TOUR, najvýznamnejších slovenských pretekov pre MTB bajkerov, pripravili organizátori niekoľko zaujímavých noviniek. Pribudla nová kategória ŠKODA Family pre súťaž rodinných tímov. Na víťazov podujatí čaká množstvo zaujímavých cien a zároveň každý bajker, ktorý bude pretekať aspoň na štyroch pretekoch série, môže vyhrať automobil ŠKODA FABIA COMBI. Najvýznamnejšou zmenou je však väčší dôraz na ochranu životného prostredia. Organizátori si zároveň dali záväzok využívať recyklovateľné materiály v čo najširšom množstve. ŠKODA BIKE OPEN TOUR tak bude ešte „zelenšia“. Séria ŠBOT 2019 sa odštartuje pretekom ŠKODA Svätojurský MTB maratón.

ŠKODA BIKE OPEN TOUR – prestížne preteky pre všetkých

Seriál ŠKODA BIKE OPEN TOUR sa počas svojej existencie vypracoval na prestížne a najvýznamnejšie preteky pre MTB bajkerov z radov profesionálov, amatérov i hoby cyklistov na Slovensku. Séria MTB maratónov v tohtoročnej sezóne vstupuje do šiesteho ročníka. ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 v tomto roku pozostáva z piatich pretekov na území Slovenskej republiky, ktoré sa konajú od apríla do augusta. Podujatia sú otvorené pre všetkých fanúšikov horskej cyklistiky – prihlásiť sa tak môžu nielen profesionálni cyklisti a amatéri, ale aj hoby bajkeri. Sú zároveň pripravené tak, aby ponúkli možnosť zapojiť sa naozaj všetkým, preto sú k dispozícii rôzne vekové a výkonnostné kategórie.

Nové lokality, aj nová kategória pre celé rodiny

Organizátori pred štartom ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 oznámili niekoľko zásadných zmien. Na účastníkov pretekov čakajú celkovo 3 nové lokality. Bajkeri tak preveria svoju kondíciu nielen v dobre známom teréne Svätého Jura, či Svitu a Liptova, ale aj Horehronia, Levočských vrchov a okolia Rajeckých Teplíc. Dokopy ich čaká 5 náročných pretekov .

Rozšírili sa aj pretekárske kategórie. Pribudla ŠKODA Family, ktorá je určená pre rodinné tímy s deťmi. „Chceme motivovať rodičov, aby strávili víkend spolu s deťmi aktívne. Atmosféra skutočných pretekov ponúka deťom jedinečné zážitky. Budú môcť súťažiť ako ozajstní pretekári so svojim štartovným číslom, na skutočnej pretekárskej trase a v profesionálnych podmienkach. Navyše môžu zabojovať o skvelé ceny ,čo celý zážitok ešte viac umocní“ uviedol Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Atraktívne výhry pre účastníkov

Novinkou je aj skutočne atraktívna výhra – nová ŠKODA FABIA COMBI so skvelou výbavou na cyklistické výlety. Do záverečnej tomboly, z ktorej sa bude hlavná výhra žrebovať, budú zaradení všetci bajkeri, ktorí sa zúčastnia najmenej na štyroch pretekoch série.

Ohľaduplní k prírode

Jednou z najväčších devíz pretekov ŠKODA BIKE OPEN TOUR je možnosť pretekať v krásnej slovenskej prírode. Preto organizátori kladú dôraz na „zelený“ prístup k celému priebehu pretekov. Od tohto roka bude ich prístup ešte šetrnejší k životnému prostrediu. Organizátori ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 sa zaviazali, že v maximálnej možnej miere zabezpečia na každom podujatí série používanie materiálov šetrných k životnému prostrediu namiesto plastov. Dajú zbohom umelohmotným jednorazovým pohárom, príborom, táckam; štartovacie tašky takisto nebudú z igelitu, pribudne viac recyklačných nádob na odpad.

Na každých pretekoch série ŠKODA BIKE OPEN TOUR nebude chýbať množstvo sprievodných akcií, súťaží a bohatý program pre celú rodinu. Organizátori sľubujú všetkým účastníkom podujatí ešte viac zábavy, než si užili v predchádzajúcich ročníkoch.

Sériu pretekov ŠBOT 2019 odštartuje ŠKODA Svätojurský MTB maratón, ktorý sa uskutoční 13. apríla 2019 vo Svätom Jure pri Bratislave. Podrobnejšie informácie o ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 nájdu fanúšikovia horskej cyklistiky na stránke www.welovecysling.sk/sbot.

 

Kalendár podujatí ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019

13. 4. 2019 ŠKODA Svätojurský MTB maratón

04. 5. 2019 ŠKODA Vlko Hron MTB

25. 5. 2019 ŠKODA MTB maratón Levočské vrchy - Levoča

15. 6. 2019 ŠKODA MTB maratón Rajecké Teplice

10. 8. 2019 ŠKODA HORAL MTB maratón

 

Pre ďalšie informácie, prosím, kontaktujte:

Lenka Kalafut Lendacká, PR manager, ŠKODA AUTO Slovensko s.r.o.

T +421 904 701 339

lenka.kalafut.lendacka@skoda-auto.sk

 

ŠKODA AUTO

› bola založená v roku 1895, v období začiatkov automobilu, a je tak jednou z najstarších automobiliek na svete,

› v súčasnosti ponúka zákazníkom 8 modelových radov osobných automobilov: CITIGO, FABIA, RAPID, SCALA, OCTAVIA, KAROQ, KODIAQ, KAMIQ a SUPERB,

› v roku 2018 dodala zákazníkom celosvetovo viac ako 1,25 milióna vozidiel,

› od roku 1991 patrí koncernu Volkswagen, jednému z globálne najúspešnejších automobilových výrobcov. ŠKODA AUTO v koncernovom zväzku samostatne vyrába a vyvíja popri vozidlách tiež komponenty ako motory a prevodovky,

› prevádzkuje tri výrobné závody v Českej republike; vyrába v Číne, Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a v Indii, väčšinou prostredníctvom koncernových partnerstiev, ďalej tiež na Ukrajine a v Kazachstane v spolupráci s lokálnymi partnermi,

› zamestnáva celosvetovo viac ako 35 000 pracovníkov a je aktívna na viac než 100 trhoch,

› v rámci Stratégie 2025 prechádza transformáciou od výrobcu automobilov k „Simply Clever spoločnosti ponúkajúcej najlepšie riešenie mobility“.

 

Zdroj: ŠKODA AUTO Slovensko

Diskusia