Reportáž: ŠKODA MTB SINGLETRACK MARATÓN Košice - bikepoint.sk

Reportáž: ŠKODA MTB SINGLETRACK MARATÓN Košice

vložené 03. 09. 2018 o 10:17

Majstrovstvá Slovenska v XCM ovládol Tomáš Višňovský.

V sobotu 1. septembra sa v Jahodnej pri Košiciach konal už 15.ročník ŠKODA MTB Singletrack maratónu a bol zároveň aj Majstrovstvami Slovenska v MTB maratóne.

Bol naozaj výnimočný a oproti minulým rokom aj počasie organizátorom prialo a bolo naozaj ukážkovo krásne. Aj keď ráno keď sme prišli do dejiska konania maratónu bola celá oblasť ešte v oblakoch a verili sme, že predpoveď počasia výjde. A vyšla. Prezentácia prebehla úplne hladko a s pribúdajúcim časom prichádzalo stále viac a viac bikerov.

Nakoniec padol aj účastnicky rekord a to celkovo na štart troch tratí sa postavilo 643 pretekárov zo Slovenska, Maďarska, Českej republiky, Poľska a Ukrajiny.

Konkurencia bola úplne výborná keď na štart sa postavili mená ako Pavel Boudný, Peter Szalay, Tomáš Višňovský, Martin Kostelničák, Vlado Hojdík a mnohí ďalší skveli jazdci.

O 10:00 to vypuklo, keď súčastne odštartovali 80km aj 50km a bolo to od začiatku nesmierne rýchle a technické. Čo sa týka mňa tak išlo sa mi v rámci možnosti fajn a celú trať som si užíval nakoľko tu v Košiciach je naozaj trať plná single trailov ako napovedá aj jej názov.

Ale poďme k výsledkom a titulom.

Suverénnym víťazom na dlhej trati a Majstrom Slovenska pre rok 2018 sa stal Tomáš Višňovský s časom 3:11:35 a jeho priemerná rýchlosť bola 24,11 km/h /prilbu dole!/ a naskok pred druhým v poradí Pavlom Boudným mal 9:44 minuty.

U žien titul získala Andrea Juhásová

V kategórii Masters zvíťazil a Majstrom Slovenska je  Ján Halík

Najrýchlejší junior a majster Slovenska na 50-ke bol Jakub Jenčuš a juniorka Bianka Lániková

Majstrami Slovenska v kategórii kadetov sa stali Tereza Kurnická a Matúš Koren

A tu sú komplet výsledky 15.ročník ŠKODA MTB Singletrack maratónu

No a úplne nakoniec treba pochváliť všetkých organizátorov okolo Tomáša Hausera za skvelú prácu, super zvládnutý "Majstrák" a skvelú trať akých je na Slovenských maratónoch minimum! A do ďalších ročníkov želám veľa optimizmu a minimálne také počasieko bolo tento rok.

O rok sa určite do Košíc vrátim

Autor: Tomáš Tomašek

Foto: Luboš Dupkala

 

 

 

Diskusia