Rozhovor so striebornou Martinou Šichtovou - bikepoint.sk

Rozhovor so striebornou Martinou Šichtovou

vložené 16. 11. 2017 o 10:35

Začiatkom tohoto mesiaca, 4. - 5. novembra, sa konali v českom Tábore majstrovstvá Európy v cyklokrose 2017.

Prvýkrát v histórii sa konal Európsky cyklokrosový šampionát pre kategórie Elite aj kategórie Masters na jednom mieste. V prvý deň štartovali kategórie Masters, druhý deň kategórie Elite.

Slovensko získalo v Tábore dve strieborné medaile, obe v kategórii Masters vo vekovej kategórii 40 - 44 rokov. Najskôr získala striebro MARTINA ŠICHTOVÁ (KPHC Turčianske Teplice), po nej medzi mužmi MILAN BARÉNYI (Trek KCK Oslany).

 

Požiadali sme o krátky rozhovor striebornú MARTINU ŠICHTOVÚ.


Gratulujeme ti k striebru z majstrovstiev Európy v cyklokrose.

Ďakujem.

 

Môžeš nám opísať striebornú jazdu? Koľko chýbalo k Európskemu titulu?

Necelé 2 týždne pred ME som bola dosť poprechladaná, takže som moc nenajazdila na tom bicykli. Na takýchto pretekoch som bola prvý krát, takže to bola dobrá a cenná skúsenosť a dúfam, že do budúcna nie posledná.

Štartovali sme 4 kategórie naraz - 2 kategórie mužov a 2 kategórie žien, tak som ani nevedela, ktoré súperky sú moje. Štart sa mi moc nevydaril a robila som aj nejaké chybičky čo ma stáli nejaké sekundy. V poslednom kole som išla na 1.mieste, ale po dvoch chybách mi súperka odskočila, čo som musela dobiehať a keď som si ju dobehla, tak v závere už sily nestačili. Nakoniec to boli len 2 sekundy na 1. nemeckú pretekárku Silke Keil.

Nevadí, taký je šport a hlavne cyklokros, kde keď jazdíte na 30 minút, tak nie je priestor na chyby.

 

Asi tvoj najlepší výsledok v cyklokrose, však?

Tak neviem či sa dá hovoriť o najlepšom výsledku, pretože ja sa teším z každých odjazdených pretekov.

 

Na trati majstrovstiev Európy v cyklokrose v českom Tábore, medzi mužmi masters 50 - 54 rokov, si mala aj manžela. Ako sa darilo jemu?

Manžel tiež štartoval a zajazdil tiež pekný výsledok - 13. miesto v dosť početnej konkurencii. Bola to hlavne dobrá skúsenosť a super zážitok, hlavne na druhý deň sledovať elitnú kategóriu.

 

Ten, kto sleduje cyklistiku na Slovensku, ťa musí registrovať v drese tímu KPHC Turčianske Teplice na horských bicykloch, cestných aj cyklokrosových. Oddychuješ vôbec niekedy? :-).

No jasné že oddychujem - celý rok dá sa povedať, lebo ja zas až tak veľa netrénujem ako iné pretekárky, nie je na to čas pri dvoch deťoch, práci a iných povinnostiach. Teraz je hlavne dôležitý náš syn, ktorý tiež preteká a darí sa mu. Ale už sa teším na zimu, že konečne bicykel vymením za lyže.

 

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa úspechov.

 

Foto: Martina Šichtová

Autor: Milan Majtán

Diskusia