Tirreno-Adriatico od zajtra aj s P.Saganom - bikepoint.sk

Tirreno-Adriatico od zajtra aj s P.Saganom

vložené 06. 03. 2012 o 19:08

Bratislava (kor) - Už v stredu 7. marca odštartujú v talianskom San Vincenzo prestížne sedemetapové preteky Tirreno-Adriatico, na ktorých prvenstvo obhajuje Austrálčan Cadel Evans, majster sveta z roku 2009. Na štarte sa predstaví 22 tímov a v pelotóne nebude chýbať ani slovenský úspešný jazdec z nedávnych pretekov Okolo Ománu Peter Sagan. Z dejiska úvodnej etapy San Vincenzo, kde pretekárov čaká už v stredu časovka družstiev (San Vincenzo - Donoratico: 16,9 km), nám povedal svoje prvé dojmy pred blížiacim sa podujatím.

Preteky Tirreno-Adriatico sú pre žilinského odchovanca premiérou... Čo očakáva slovenský cyklista od tohto prestížneho podujatia? ,,Musím povedať, že týmito pretekmi sa prakticky začína cyklistikcá sezóna, takže z tohto hľadiska sú dosť dôležité. Sú na úrovni Paríž-Nice, kde som štartoval vlani, ale pre náš tím Liquigas-Cannondale sú možno aj dôležitejšie. Nepoznám tieto preteky. Sám som zvedavý, ako sa mi bude dariť, ale rozhodne sa vynasnažím zajazdiť čo najlepšie. Uričte nie na celkový výsledok, ale opäť sa pokúsim uspieť v jednotlivých etapách," skonštatoval Peter Sagan, ktorý nebude na podujatí jediným Slovákom, pretože v tíme Omega Pharma-Quick Step sa predstaví aj celkový víťaz z Ománu Peter Velits, kým brat Martin je zranený.

O tom, že preteky Tirreno-Adriatico patria k populárnemu podujatiu a prestížnemu, svedčí skutočnosť, že na štarte by sa mala predstaviť plejáda skvelých cyklistov akú sú Cavendish, Evans, Gilbert, Velits, Scarponi, Petacchi, Pozzato, Greipel, Farrar, Rodriguez, Kreuziger, ale aj jazdci tímu Liquigas-Cannondale Nibali, Sagan, Oss a ďalší.,,Presne tak, je tu množstvo špičkových jazdcov, čo svedčí o sile a kvalite podujatia. Osobne sa cítim dobre, po predchádajúcom páde na pretekoch Strade Bianche som ešte trochu odretý na lakti, ale inak je to pohodička. Spoločne s Nibalim i Ossom sa nám podarilo dobre zajazdiť na viacerých pretekoch, tak som zvedavý, čo predviedeme a dokážeme teraz na Adriaticu," dodal 22-ročný Peter Sagan, ktorý sa potom 17. marca zúčastní pretekov Miláno - San Remo.

Informoval manažér Jozef Korbel

Zdroj: www.saganpeter.com

Diskusia